Çalışma Saatleri

09:00 - 19:00

Bize Ulaşabilirsiniz

info@ercanturbo.com

İstanbul Turbo Tamiri

İstanbul Turbo Tamiri - Turbo Tamiri - Turbocu - Garantili Turbo Tamiri

İstanbul Turbo Tamiri – Türkiye’nin Turbo Servisi – TurbocuTurbo Tamiri

İstanbul Turbo Tamiri

 

İstanbul Turbo Tamiri

İstanbul Turbo Tamiri bir çok otomobilde kullanılan güç ve hıza etkili olması için teknolojiden faydalanılarak geliştirilmiş motordur. Turbo motorlar üstün performans sergiler. Turbo motorlar kısa sürede araçları maksimum hızlara çıkartabilirler.

Turbo araçların yüksek performansı aracın çeşitli aksamların da sorunlara neden olur.
Zamanla doğan bu problemler turbo motorların arıza yaşamalarına,performans kayıplarına sebep olmaktadır.
Turbo araçlar da motor arızalarının da gerçekleşme nedeni zamanla bakımı yapılmayan araçların yada fazla kullanım nedeniyle ortaya çıkan sorunların giderilememesidir. Turbo tamiri ihtiyaç haline gelir.

Turbo bakımlarının yapılmamasının neden olduğu Turbo arızalarının giderilmesinin en temel yolu Turbo tamirinin yapılmasıdır.
Turbo tamiri yapılmadan önce, Turbo aracın genel olarak arıza durumuna bakılması gerekir.

Turbo tamiri işlemi gerçekleştirebilmek için sorunun temel olarak hangi parçadan ve hangi uygulamadan kaynaklandığının tespiti gerekir.
Turbolu araçların kontrolu sırasında gözden kaçan sorunların arızaya neden olması gibi bir çok sorun da ortaya çıkabilmektedir.
Turbo tamiri için Turbo servisine getirilen araçlar da ilk olarak yapılacak işlem turbo tamirinin gerçekleştirileceği araçta Turbonun parçaların ne durumda olduğudur tespit edilir.

Turbo araçların hasarlı ve değişmesi gereken parçaları tespit edildikten sonra , işlem sırasına göre parçalar tek tek sökülerek yeni parçalar turboya monte edilir.

Turbo tamiri sırasında eksik yada hatalı bir işlemin yapılması ileri de kalıcı motor arızalarına neden olabilir,
Bu nedenle turbo tamirinin özenli ve titiz bir anlayışla gerçekleştirilmesi gerekir.

Yedek parçaların yerleşiminin ardından Turbo test aşamasına girer, Bu aşama da yeni eklenmiş parçaların doğru takılıp takılmadıkları gibi bir çok test yapılır, En sonunda ise performans testleri yapılarak araç hazır hale getirilir.
Turbo tamiri işleminin bitmesinin ardından Turbo tamiri gerçekleştirilmiş araç sahibine teslim edilir.

Turbo Tamiri Nedir?

  • Tamir gerçekleştirilen turbo nasıl belli olur gibi sorular toplum arasında sık sık konuşulan konular arasında yer almaktadır. Turbo’da meydana gelen arıza araçlarda ciddi bir çekiş kaybına neden olmaktadır. Özellikle rampa, yokuş yukarı çıkarken fazla basınç gereksinimi duyan turbo sistemleri basınç sağlayamadığı takdirde çekiş gücünden düşmektedir. Bu yönteme çözüm olarak genellikle kontağı kapatma olayı gerçekleştirilir. Kontağı kapattıktan sonra araç tekrar çalıştırılıp düşük devirler de düzelme reaksiyonu gösterebilir. Ancak buna rağmen turbo sisteminde meydana gelen arıza devam etmektedir.
  • Bunun belirtileri ise; araç egsozundan siyah duman çıkması, sürüş sırasında turbo bölümünden rüzgar sesi gelmesi gibi durumlar yaşanabilir. Yaşanılan bu durumlar da yapmanız gereken profesyonel bir şekilde hizmet veren kurumlara başvurup, bilgisayar vasıtası ile arıza tespiti yaptırmanız tavsiye edilir.
  • Aslında turbo tamiri, turboşarj yöntemi ile daha komplike bir yapıya sahip olmaktadır. Turbo arızalarının profesyonel ekipler tarafından yapılması tavsiye edilir. Turbo sisteminde mevcut olan mekanik bir arıza ile basınç valfleri etkilenir ve bozulma meydana gelir. Bu gibi durumlar da basınç valflerini değiştirmek soruna kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Çünkü araç geçici bir süre eski durumuna gelse bile zaman içerisinde valflerin tekrar bozulma ihtimali vardır. İkinci bir valf bozulması ile daha büyük arızalara gün doğmaktadır. İlk arıza oluştuğunda arıza kaynağını belirleyip sorunu temelli çözmek en mantıklı seçim olacaktır.
  •  General Turbo olarak 12 yıllık tecrübemizi, profesyonel bir ekiple birleştirerek sektörde lider firma olma yolunda ilerlemekteyiz. Teknolojik yapıyı kullanarak bilgisayarlı arıza tespitleri sonucunda Yüzde Yüz müşteri memnuniyetinin benimsenmesi sayesinde servis hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’de son dönemde sektörün lider firması olma gururu ile çalışmalarımıza son sürat devam etmekteyiz..